Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Wojskowi przegrywają w Bełchatowie

piątek, 06 marca 2020 20:03 / Autor: Weronika Chochoł

Cerrad Enea Czarni Radom przegrali w tie-breaku w Bełchatowie. W piątek rozegrany został mecz w ramach 23. kolejki PlusLigi.

Początek meczu należał do Wojskowych, później walka była dość wyrównana, radomianie oddawali prowadzenie, by za chwilę wrócić na pozycję lidera. Mimo błędów po stronie jednych i drugich pierwsza partia spotkania należała do Cerrad Enea Czarnych Radom, którzy na przerwę schodzili z wynikiem 25:23.

W pierwszych minutach drugiego seta przeważali radomianie, jednak gospodarze wykorzystując chwilę przestoju Wojskowych wysunęli się na prowadzenie. Zmiany w składzie na boisku nie zmieniły sytuacji i drugą część meczu wygrała PGE Skra Bełchatów 25:17.

Trzeci set należał do gospodarzy, chociaż początkowo - z lepszym lub gorszym skutkiem - zawodnicy Cerrad Enea Czarnych Radom próbowali się bronić. Od połowy trzeciego seta przewaga gospodarzy rosła i ta część meczu zakończyła się wynikiem 25:16 dla Skry.

Po przerwie zawodnicy Czarnych weszli na boisko z nową siłą, udało się nawet zbudować siedmiopunktową przewagę. Mimo, że gospodarze cały czas gonili gości, a w drużynie Wojskowych pojawił się chwilowy przestój, to Cerrad Enea Czarni Radom nie pozwolili odebrać sobie tej partii. Czwarty set zakończył się wynikiem 25:21 dla gości.

Decydującą partię - tie break'a zdominowali gospodarze, którzy już na początku zbudowali czteropunktową przewagę. Wojskowi próbowali dogonić gospodarzy, jednak na próżno - piąty set zakończył się wynikiem 15:9 dla Skry.

W następnej kolejce Cerrad Enea Czarni Radom podejmie Indykpol AZS Olsztyn. Mecz w hali MOSiR o godz. 17.30.

PGE Skra Bełchatów - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (23:25, 25:17, 25:16, 21:25, 15:9)

PGE Skra: Łomacz, Petković, Ebadipour, Szalpuk, Kłos, Kochanowski, Piechocki (libero) oraz Huber, Droszyński, Wlazły, Katić

Cerrad Enea Czarni: Kędzierski, Butryn, Protopsaltis, Włodarczyk, Pajenk, Ostrowski, Masłowski (libero) oraz Ruciak (libero), Firszt, Vincić, Grzechnik, Zugaj

Sędziowie: Sławomir Gołąbek i Paweł Ignatowicz

MVP: Artur Szalpuk