Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa

Inne

Radomianin drugi w biegu na 5000 km!

piątek, 06 marca 2020 07:37 / Autor: Beata Okulińska
Beata Okulińska

Radomski biegacz Paweł Żuk wśród triumfatorów ultramaratonu na dystansie 5 000 km. Pokonanie tego dystansu zajęło radomianinowi 49 dni, 6 godzin, 27 minut i 2 sekundy. Z tym czasem uplasował się na II miejscu.

Wyprzedził go tylko Rumun  Nicolae Buceanu z czasem 47 dni, 19 godzin, 8 minut i 47 sekund.

Ultramaraton odbył się w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu Ultramaratonów w Atenach. Nasz zawodnik wystartował 16 stycznia. Każdego dnia pokonywał ok. 100 km. Na trasie zmagał się z wiatrem, zmęczeniem, brakiem snu i bólem żołądka. Obchodził też swoje urodziny.

Nie jest to pierwszy sukces radomianina. Na poprzednim Festiwalu Ultramaratonów w Atenach Paweł Żuk wygrał ultramaraton na dystansie 1000 mil z czasem 14 dni 20 godzin 2 minut i 26 sekund i ustanowił ustanowił rekord Polski na tym dystansie.