Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: 29 maj 2020

Piłka nożna

Radomiak rusza do boju!

poniedziałek, 02 marca 2020 11:09 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radomiak/Twitter
Michał Kaczor

Radomiak rusza po pierwsze punkty w tym roku. "Zieloni" podejmą dzisiaj Wartę Poznań.

Dla Radomiaka ten mecz będzie ważny z kilku powodów. Po pierwsze, to sprawdzian po przygotowaniach zimowych. Do tego kilku zawodników będzie miało szansę na debiut. Kibice szczególnie czekają na pokaz możliwości Merveille'a Fundambu i Marcina Budzińskiego. W obu przypadkach należy jednak postawić znak zapytania, bo Kongijczyk jest piłkarzem spoza Unii Europejskiej, więc nie może przebywać jednocześnie na boisku z Leandro. Budziński natomiast trenuje z klubem dopiero od kilku dni i trener uzależnia jego grę od dyspozycji i obserwacji na ostatnich treningach.

Ważną kwestią są także wyniki innych drużyn z weekendu. Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało 4:0 z Wigrami Suwałki, a Stal Mielec pokonała 5:0 Olimpię Grudziądz. W związku z tym obie ekipy odskoczyły Radomiakowi punktowo w tabeli, a Stal wyprzedziła Wartę.

W meczu z Wartą Poznań na pewno nie zagra dwóch piłkarzy Radomiaka. Za kartki pauzuje Mateusz Cichocki, a Mateusz Lewandowski wciąż leczy kontuzję.

- Panują dobre nastroje. Wszyscy są zdrowi poza Mateuszem Lewandowskim. Zawodnicy trenują i widać, że czują zbliżającą się inaugurację. Jesteśmy pełni optymizmu - mówi trener Dariusz Banasik.

Do Grodziska Mazowieckiego piłkarze Radomiaka udali się w niedzielę. Wczoraj odbyli ostatni trening.

Początek spotkania dziś (2 marca) o 18:00.

Zapraszamy do nas: