Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: 29 maj 2020

Piłka nożna

Wraca RetroLiga

poniedziałek, 02 marca 2020 10:25 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W ostatni weekend marca rozegrany zostanie pierwszy mecz drugiej edycji RetroLigi, która odtwarza przedwojenny drużyny piłkarskie. Wśród nich jest drużyna WKS Grodno, w którą wcielają się rekonstruktorzy z Kozienic.

RetroLiga to projekt historyczno-sportowy który powstał w 2018 roku. Skupia kilka stowarzyszeń rekonstrukcji historycznych z całej Polski. W drugiej edycji weźmie udział sześć drużyn: WKS 37 Pułku Piechoty z Kutna, WKS 10 Pułku Piechoty z Łowicza, WKS Śmigły Wilno z Warszawy, LKS Lechia Lwów z Dzierżoniowa, Hakoach Będzin i WKS Grodno z Kozienic.

Obecnym mistrzem RetroLigi jest LKS Lechia Lwów, natomiast wicemistrzem WKS Grodno.

24 lutego w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie - siedzibie stowarzyszenia RetroLiga, odbyła się prezentacja drużyny oraz losowanie grup. - Myślę, że możemy być zadowoleni z wyniku losowania. Trafiliśmy na drużynę Śmigły Wilno, której w zeszłym roku nie szło najlepiej – mówi Krzysztof Zając z Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych. - Jednak zagramy również z Hakoach Będzin, która jest uważana za czarnego konia tegorocznych rozgrywek – dodaje.

Drużyna z Kozienic pierwszy mecz zagra w Warszawie z WKS Śmigły Wilno w ostatni weekend kwietnia. Natomiast pierwszy mecz u siebie w trzeci weekend maja z Hakoach Będzin. - Zachęcamy pasjonatów piłki nożnej do włączenia się w nasze rozgrywki – mówi Krzysztof Zając:

Zapraszamy do nas: