Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: 29 maj 2020

Piłka nożna

Prawie pełna kadra Radomiaka na mecz z Wartą Poznań

sobota, 29 lutego 2020 19:59 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W poniedziałek Radomiak rozpocznie rundę wiosenną Fortuna 1. Ligi. Trener Dariusz Banasik ma do dyspozycji prawie wszystkich piłkarzy.

Piłkarze Radomiaka w poniedziałek rozpoczną rundę wiosenną Fortuna 1. Ligi. "Zieloni" zmierza się na wyjeździe z liderem - Wartą Poznań. "Na papierze" faworytami tego spotkania będą gospodarze. Warta w tym sezonie zgromadziła 40 punktów i w meczach u siebie legitymuje się bilansem 6 zwycięstw, 1 remisu i 2 porażek.

- Panują dobre nastroje. Wszyscy są zdrowi poza Mateuszem Lewandowskim. Zawodnicy trenują i widać, że czują zbliżającą się inaugurację. Jesteśmy pełni optymizmu - mówi trener Dariusz Banasik.

Dziś Radomiak trenował na boisku przy ul. 11 listopada.

- Dzisiaj mamy trening generalny i robimy trochę taktyki pod przeciwnika. Na tej podstawie waham się do 2-3 pozycji, jeśli chodzi o mecz - mówi trener.

Z drużyną trenuje nowy nabytek Marcin Budziński. Wczoraj pierwszy raz wziął udział w zajęciach z piłką.

- Jeżeli stwierdzę, że jest już w takiej dyspozycji, żeby grał, to zagra, a jeśli okaże się, że potrzebuje jeszcze trochę czasu, to zastanowimy się - ocenia Dariusz Banasik.

Wciąż jest problem, jeśli chodzi o obywatelstwo Leandro. W przyszłym tygodniu Brazylijczyk ma egzamin i dopóki nie przejdzie go pozytywnie, nie może być jednocześnie na boisku z Merveillem Fundambu.

Dzisiaj piłkarze odbyli trening generalny, jutro będą ćwiczyć stałe fragmenty gry. Do Poznania wyjadą w niedzielę. Mecz w poniedziałek o 18:00.

 

Zapraszamy do nas: