Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: 29 maj 2020

Piłka nożna

Będą kolejne transfery do Radomiaka?

środa, 19 lutego 2020 13:51 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Do pierwszego meczu Radomiaka w rundzie wiosennej zostało półtora tygodnia. Niewykluczone są jeszcze dwa transfery do klubu.

2 marca Radomiak rozegra pierwszy mecz ligowy po przerwie zimowej. Rywalem będzie lider - Warta Poznań. Zawodnicy dzisiaj przeszli badania.

Trochę schodzimy z obciążeń, bo zawodnicy po obozie są lekko podmęczeni - mówi trener Dariusz Banasik.

Z urazami walczą jeszcze: Rafał Makowski, Maciej Górski, Michał Kaput i Mateusz Lewandowski.

- Rafał Makowski myślę, że będzie gotowy na pierwszy mecz, podobnie Maciej Górski i Michał Kaput. Mateusz Lewandowski myślę, że będzie gotowy na trzeci mecz. Bardzo liczę na tego zawodnika, bo widać, że to zawodnik, który może dużo wnieść - mówi trener.

Do kadry został przywrócony Michał Grudniewski, który opuścił obóz we Włoszech. Trener nie ma obaw o jego formę fizyczną, ale zaznacza, że może nie mieć ogrania meczowego.

Trener Banasik ocenił także formę Dante Leverocka, który dołączył do klubu w czasie obozu.

- Pierwsze wrażenie było średnie, bo przyjechał po 18-godzinnej podróży, trochę ociężale się poruszał. Wydaje mi się, że z treningu na trening coraz lepiej wygląda. To zawodnik bardzo silny, o dobrych warunkach fizycznych, bardzo dobrze grający głową, natomiast teraz musimy wrzucić go w rytm treningowy i meczowy. Wydaje mi się, że będzie z niego dobre wzmocnienie, ale nie wiem, czy w tym momencie. To jest znak zapytania - mówi.

W obliczu dobrej formy Merveilla Fundambu może być problem z obcokrajowcami na boisku. Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem na boisku może być tylko jeden zawodnik spoza Unii Europejskiej. Obywatelstwo polskie ma wkrótce otrzymać Leandro, jednak decyzję poznamy dopiero w marcu.

- Zakładaliśmy, że Leo dostanie obywatelstwo. Ma egzamin na początku marca. Do tego momentu mamy problem, bo nie mogą być we dwójkę na boisku. Jeśli chcielibyśmy wpuścić Fundiego, to musi za Leo. Robimy wszystko, bo obóz pokazał, że Fundambu bardzo dobrze grał i nie chciałbym mieć tego problemu - tłumaczy trener.

Niewykluczone są kolejne transfery do klubu.

- Rozglądamy się za jednym zawodnikiem z ofensywy i jednym zawodnikiem to środka. Tutaj jest znak zapytania, bo chodzi o Mateusza Lewandowskiego. Jeśli będzie w dyspozycji, to nie trzeba ściągać zawodnika, bo będę na niego stawiał - zapowiada trener.

Dziś odbyła się prezentacja drużyny. Galeria zdjęć poniżej.

Zapraszamy do nas: