Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 czerwca 2022

Inne

Najlepsi pływacy znów w Kozienicach

poniedziałek, 17 lutego 2020 09:14 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W Kozienicach po raz 18. spotkają się najlepsi pływacy w kraju, aby powalczyć o Grand Prix Polski.

XVIII Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu w Kozienicach odbędzie się w dniach 29.02-01.03. Zawody podzielone będą na trzy bloki. Pierwszy wystartuje w sobotę 29 lutego o godzinie 9, a drugi tego samego dnia o godzinie 17:00. Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowano natomiast na 16:45. - Na otwarcie przygotowaliśmy specjalną niespodziankę, dlatego zapraszamy wszystkich do stawienia się na pływalni „Delfin” i wspólnego kibicowania – mówi Marcin Zmitrowicz, dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu:

Drugiego dnia konkurencje wystartują się o godzinie 9:00.

Jak zwykle w Grand Prix wezmą udział czołowi polscy pływacy. W tym roku swoją obecność potwierdzili m.in.: Filip Zaborowski – wielokrotny mistrz Polski, Bartłomiej Roguski – mistrz i rekordzista Polski stylem klasycznym na 200 m, Weronika Hallman – wielokrotna rekordzistka Polski w stylu klasycznym na różnych dystansach, czy Zuzanna Harasimowicz – finalistka mistrzostw Europy.

Organizatorami wydarzenia są: Polski Związek Pływacki i Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, zaś współorganizatorem – Gmina Kozienice. Sponsorem Zawodów jest Enea Wytwarzanie. Patronat honorowy objął burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski.

Patronat medialny nad Grand Prix sprawuje Radio Plus Radom.