Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 czerwca 2022

Inne

Karatecy z całego kraju walczą w Kozienicach

sobota, 07 grudnia 2019 14:57 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W kozienickiej hali sportowej trwa otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w kategoriach Kumite i Kata. Konkuruje ze sobą 248 zawodników z różnych stron Polski.

Pod pojęciem Kumite kryje się konkurencja walk, a Kata oznacza nie mniej widowiskowe konkurencje techniczne. W jej trakcie zawodnicy prezentują pozycje, kopnięcia, uderzenia. Jest to układ choreograficzny, w którym prezentowane są techniki karate.

W otwarciu zawodów wziął udział gospodarz gminy Kozienice i patron honorowy turnieju – burmistrz Kozienic, Piotr Kozłowski. - Duże zawody u nas w mieście są możliwe dzięki klubowi „Wulkan”, który od lat jest naszą wizytówką – powiedział burmistrz:

W turnieju wzięły udział osoby w różnym wieku, również ci najmłodsi. Dlatego trybuny hali sportowej zapełniły się po brzegi kibicującymi rodzicami. Jak usłyszeliśmy, dla wielu z nich pasja dziecka to wielka sprawa, w którą niejednokrotnie zaangażowana jest cała rodzina:

Organizatorem Pucharu jest Nadwiślański Klub Sportów Walki „Wulkan” w Kozienicach, który jest reprezentowany przez około 40 zawodników.