Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Czas na rewanż

piątek, 28 grudnia 2018 11:11 / Autor: Michał Kaczor

Cerrad Czarni Radom rozpoczynają rundę rewanżową PlusLigi. Już jutro mecz z Jastrzębskim Węglem.

W pierwszym meczu w niespełna półtorej godziny Czarni przegrali 0:3. Po tym spotkaniu "Wojskowi" zanotowali serię 6 wygranych z rzędu, którą przerwała dopiero porażka ze Stocznią Szczecin.

Pierwszą rundę Cerrad Czarni Radom zakończyli z dorobkiem 24 punktów na koncie. "Wojskowi" mają bilans 8 zwycięstw i 4 porażek - z Jastrzębskim Węglem, PGE Skrą Bełchatów, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz Asseco Resovią Rzeszów. Czarni rozegrali co prawda 13 spotkań, ale wyniki Stoczni Szczecin zostały anulowane.

Rundę rewanżową radomianie rozpoczną od meczu wyjazdowego z Jastrzębskim Węglem. Obie drużyny w tabeli dzieli zaledwie jeden punkt, więc można się spodziewać zaciętego meczu. O sile Jastrzębskiego stanowią w tym sezonie m.in. Julien Lyneel (zdobywca 4 statuetek MVP), Dawid Konarski, Christian Fromm czy dobrze znany w Radomiu Lukas Kampa.

Siatkarze Czarnych i Jastrzębskiego mieli pracowite święta. Oba zespoły trenowały 24 i 26 grudnia z przerwą II Dnia Świąt. "Wojskowi" dzisiaj wyruszyli do Jastrzębia-Zdroju.

Mecz rozpocznie się w sobotę o 14:45 w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju.