Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

SPORT

Cele nowego trenera Radomiaka

poniedziałek, 25 czerwca 2018 17:43 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Dariusz Banasik został nowym trenerem Radomiaka. Dziś poprowadzi pierwsze zajęcia.

Dariusz Banasik poprowadzi dziś pierwsze zajęcia z pierwszym zespołem Radomiaka. Będą rozmowy z zawodnikami.

- Praktycznie mamy wszystko ustalone do pierwszego meczu – sparingi, treningi, testy. Już jutro cały dzień spędzamy na Legii, bo udało się zorganizować testy. Mam nadzieję, że moja osoba też spowoduje, że będzie lepsza współpraca z klubem z Łazienkowskiej, bo wiem, że tutaj już jest bardzo dobra współpraca – mówi Dariusz Banasik.

W środę sparing z Górnikiem Łęczna, a w sobotę ze Stalą Mielec. Następnie z Legią Warszawa i Viitorulem Constanta, a następnie Avią Świdnik.

- Jeżeli chodzi o budowę drużyny, wyszedłem z założenia, że nie chciałbym robić rewolucji, bo jest zbyt krótki okres przygotowawczy. Na pewno będą zmiany, ale chciałbym porozmawiać z zawodnikami i ewentualnie dać też szansę kilku, żeby stwierdzić ich przydatność do zespołu – tłumaczy trener Banasik.

Dziś na treningu pojawiło się 3 testowanych zawodników. W środę z Górnikiem Łęczna trener będzie ich oceniał. Dariusz Banasik mówi, że wśród potencjalnych wzmocnień będą zawodnicy z pierwszej ligi i wyróżniający się drugoligowcy.

Trener Banasik mówi, że można się spodziewać młodych i utalentowanych piłkarzy z Legii Warszawa.

Jeśli chodzi o decyzje kadrowe, to niektóre już zostały podjęte, ale trener chce dać wszystkim szansę w najbliższych sparingach.

Ważnym elementem będzie także radzenie sobie z presją wyniku.

- Nie spodziewajmy się, że wygramy 30 meczów z rzędu. Na pewno będą wzloty i upadki, ale ja będę wymagał od siebie i zawodników, żeby sobie z nią radzić – mówi Dariusz Banasik.

Ważne będzie również wytrzymanie presji wiosny. Chodzi o to, żeby utrzymać formę przez cały sezon.

Trener Banasik wypowiedział się także o ustawieniu Leandro na boisku.

- Na pewno nie widzę go na boku pomocy, bo uważam, że to zawodnik bardziej do formacji ofensywnych – mówi trener Banasik.

Dariusz Banasik jest absolwentem AWF w Warszawie. Pracę szkoleniową rozpoczynał jako asystent w Delcie Warszawa, gdzie pracował m.in. z Robertem Lewandowskim. Dwanaście lat spędził w Legii Warszawa, gdzie przeszedł wszystkie szczeble rozwoju od najmłodszych roczników Akademii, a skończywszy na Młodej Ekstraklasie U-21, gdzie zdobył dwa mistrzostwa i wicemistrzostwa Polski. Prowadził również przez pół roku rezerwy Legii Warszawa, które zostawił na pierwszym miejscu w III lidze po rundzie jesiennej. Podczas pracy w Legii pod jego okiem rozwijało się wielu zawodników, którzy w późniejszym czasie trafili do pierwszego zespołu, jak choćby Maciej Rybus, Artur Jędrzejczyk, Ariel Borysiuk, Michał Żyro, Dominik Furman, Daniel Łukasik, Rafał Wolski, czy Jakub Kosecki. Po odejściu z Legii dwa lata pracował w Zniczu Pruszków, gdzie w drugim sezonie pracy awansował do I ligi i doprowadził zespół do 1/4 finału Pucharu Polski, odpadając dopiero w dwumeczu z drużyną Lecha Poznań. Ostatnie dwa sezony spędził na boiskach I ligi w Zagłębiu Sosnowiec i Pogoni Siedlce.

Do sztabu szkoleniowego dołącza także Artur Węska, który w przeszłości pracował jako asystent trenera w Zniczu Pruszków, a ostatnio w Pogoni Siedlce. Będzie pełnił funkcję pierwszego asystenta trenera Dariusza Banasika.