Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

SPORT

Szachy w Radomiu bez pieniędzy. Odwołane zawody

czwartek, 17 maj 2018 16:37 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

6 odwołanych turniejów szachowych, a to wszystko przez brak dofinansowania. - Nie ma pieniędzy na nagrody - mówi Marek Niedzwiecki, prezes UKS "Roszada".

Klub UKS "Roszada" musiał odwołać 6 turniejów szachowych zaplanowanych na ten rok. Chodzi o Turniej Szachowy 3 Maja, turniej z okazji 408. rocznicy bitwy pod Kłuszynem, bitwy pod Orszą, Memoriał Szachowy "Herbu Radomia", Memoriał Szachowy "O puchar Jana" oraz finał Radomskiego Grand Prix 2018. Wszystko przez brak pieniędzy na nagrody.

- Kiedy organizujemy turnieje szachowe, zawsze staramy się o patronat honorowy prezydenta Radomia lub marszałka województwa mazowieckiego. W tym roku również zwróciliśmy się do prezydenta Radomia. Patronat przyjęli, ale zabrakło pieniędzy na ufundowanie nagród dla juniorów. Wiadomo, że jeżeli jakikolwiek związek sportowy organizuje imprezę, to muszą znaleźć się jakieś pieniądze na nagrody dla dzieciaków. Również napisaliśmy wniosek do Mazowsza. Niestety, ten wniosek formalnie został zaakceptowany, ale zabrakło kilku punktów, żebyśmy dostali dofinansowanie - mówi Marek Niedźwiecki, prezes UKS "Roszada".

Marek Niedźwiecki mówi, że szachy są marginalizowane i nie uważa się tej dyscypliny za sport masowy.

Czy jest wyjście z tej sytuacji?

- Nie widzę możliwości uratowania tych turniejów, bo nie mamy finansów na organizację. Głównie chodzi tu o nagrody dla dzieci i juniorów, które mimo wszystko muszą się znaleźć - tłumaczy Marek Niedźwiecki.