Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Drugie miejsce Czarnych

piątek, 08 września 2017 11:18 / Autor: Michał Kaczor

Cerrad Czarni Radom zajęli drugie miejsce w Memoriale Jana Rutyńskiego. W finale przegrali z Cuprumem Lubin 1:3.

To był już trzeci Memoriał Jana Rutyńskiego w Lubinie. W półfinale Czarni pokonali Skrę Bełchatów 3:1. W finale "Wojskowi" zagrali z Cuprumem Lubin.

Cerrad Czarni Radom w pierwszym secie od samego początku musieli gonić wynik. Bardzo dobrze prowadzona gra przez Michała Masnego dała prowadzenie gospodarzom (17:14). W decydującym fragmencie partii Cuprum prowadził nadal trzema punktami (21:18). Wojskowi dzięki ambitnej grze nie tylko doprowadzili do wyrównania, ale stoczyli zażartą, a przede wszystkim zwycięską walkę w tym secie, triumfując 31:29.

Kolejne trzy sety to jednak wyraźna przewaga Cuprumu. "Miedziowi" wygrali do 17, 20 i 18.

- Po tym turnieju mamy bardzo dużo materiału oraz dużo spostrzeżeń. Przed nami ostatni wolny weekend, ale na pewno przeanalizujemy naszą grę. Dziś zagraliśmy już trzeci mecz towarzyski i każdy z moich zawodników miał szansę pokazania swoich umiejętności. Jestem zadowolony z udziału w turnieju w Lubinie i dziękujemy gospodarzom za zaproszenie, do tak ważnego turnieju dla siatkówki w tym mieście - powiedział po finałowym meczu, trener Czarnych Robert Prygiel.

Cuprum Lubin - Cerrad Czarni Radom 3:1 (29:31, 25:17, 25:20, 25:18)

Cuprum Lubin: Pupart, Michalski, Patucha, Taht, Smoliński, Masny, Kryś (libero) oraz Hain, Makos, Gorzkiewicz

Cerrad Czarni Radom: Zwiech, Ziobrowski, Droszyński, Rybicki, Huber, Fornal, Wasilewski (libero) oraz Ostrowski, Żaliński, Kwasowski