Patron dnia: św. Jan z Avili, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Piątek, 10 maja 2024

Czarni jadą na mistrzostwa świata!

poniedziałek, 22 maj 2017 07:25 / Autor: Michał Kaczor

Reprezentacja Polski z zawodnikami Cerrad Czarnych Radom awansowała do turnieju finałowego mistrzostw świata juniorów w siatkówce.

Reprezentacja Polski juniorów wygrała wszystkie trzy mecze eliminacyjne 3:0. Najbardziej emocjonujące było starcie z Niemcami. Dwa pierwsze sety Polacy wygrali 25:23, a w trzecim przegrywali 24:19. Wydawało się, że ta odsłona padnie łupem Niemców, ale dobra zagrywka Norberta Hubera i świetna gra blokiem reprezentacji Polski sprawiła, że to Biało-Czerwoni wygrali seta i cały mecz 3:0.

Polacy pokonali również Belgię i Łotwę. W każdym meczu z dobrej strony pokazywali się siatkarze Cerrad Czarnych Radom - Tomasz Fornal, Jakub Ziobrowski i Norbert Huber.

Turniej finałowy mistrzostw świata odbędzie się w dniach 23 czerwca - 2 lipca w Brnie i Czeskich Budziejowicach.