Patron dnia: św. Joanna Beretta Molla
Dziś jest: Niedziela, 28 kwietnia 2024

Derby Mazowsza dla Politechniki

wtorek, 07 marca 2017 23:10 / Autor: Weronika Chochoł

Wynikiem 3:1 dla gospodarzy zakończyły się siatkarskie Derby Mazowsza. Siatkarze Cerrad Czarnych Radom ulegli zespołowi ONICO AZS Politechnika Warszawska.

Gospodarze dominowali na boisku od pierwszych minut spotkania. Warszawianom szybko udało się zdobyć przewagę sięgającą nawet dziewięciu punktów. Na swoim parkiecie utrzymywali większą koncentrację i popełniali mniej błędów niż "Wojskowi". Dzięki kilku dobrym blokom oraz akcjom w ataku udało się zmniejszyć przewagę, jednak ta część spotkania zakończyła się wynikiem 25:20 dla ONICO Politechniki.

Drugi set rozpoczął się remisem, którego nie udało się zbyt długo utrymać. Czarni zaczęli grać coraz bardziej nerwowo, co odbiło się na tablicy wyników. Wojskowi starali się odrobić stratę, jednak seria błędów w wykonaniu "Wojskowych" ponownie oddaliła ich od wygrania tego seta. Druga partia również zakończyła się wynikiem 25:20 dla gospodarzy.

Początek trzeciego seta to punkt dla Czarnych. Zawodnicy AZS-u nie pozwolili łatwo odebrać sobie prowadzenia i zaserwowali rywalom oraz kibicom emocjonującą walkę punkt za punkt. W tym spotkaniu dla Czarnych szczęśliwą liczbą była 16, bo własnie od tego punktu zaczęli wysuwać się oni na widoczne prowadzenie. Pozycji zwycięzcy tej partii już nie opuścili i po trzecim secie drużyny zeszły z boisk z wynikiem 25:21 dla gości.

Czwarta partia rozpoczęła się remisem, ale gospodarze szybko odrabiali straty. "Wojskowi" popełniali więcej błędów niż zawodnicy z Warszawy. Gospodarze natomiast konsekwentnie szli po wygraną. Wynik spotkania zamknął zagrywając w siatkę Wojciech Żaliński. Ostatni set skończył się z korzyścią dla warszawian: 25:18.

ONICO AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:20, 25:20, 21:25, 25:18)

ONICO AZS PW: Zagumny, Kowalczyk, Samica, Filip, Wrona, Kwolek, Olenderek (libero) oraz Firlej, Mikołajczak

Cerrad Czarni: Kędzierski, Kohut, Fornal, Ziobrowski, Żaliński, Smith, Watten (libero) oraz Bołądź, Gonciarz, Urbanowicz, Ostrowski

MVP spotkania został uznany Maciej Olenderek.