Ventspils mocniejszy od ROSY

środa, 26 października 2016 10:28 / Autor: Michał Kaczor

Tym razem nie udało się wygrać. ROSA Radom przegrała w meczu Ligi Mistrzów z łotewskim Ventspils BK 74:53.

Początek meczu był obiecujący. Radomianie przeważali i zasłużenie wygrali pierwszą kwartę 20:15. W drugiej było już znacznie gorzej. Przewaga ROSY szybko stopniała, a Łotysze bezlitośnie wykorzystywali nieskuteczność Radomskich Smoków. Ventspils wygrał drugą kwartę 20:6.

W trzeciej i czwartej kwarcie Ventspils kontrolował sytuację. Łotysze grali skutecznie, a koszykarze ROSY byli tylko tłem dla rywali. 17:15 i 22:12 dobrze odzwierciedlają przebieg spotkania.

Mecz skończył się zwycięstwem gospodarzy 74:53. To był trzeci mecz ROSY Radom w ciągu tygodnia. Maraton jednak trwa. Już w najbliższą sobotę (29 października) ROSA podejmie we własnej hali Siarkę Tarnobrzeg. Początek meczu o 18:00.

VENTSPILS BK - ROSA RADOM 74:53 (15:20, 20:6, 17:15, 22:12)

Ventspils: Campbell 17 (2), Deane 16, Mbodj 8, Grazulis 8, Ate 5 (1) oraz Zakis 9, Skele 8, Lomazs 3 (1), Leimanis 0, Ziedins 0, Kuksiks 0.

ROSA: Bell 17 (1), Sokołowski 10 (1), Jackson 10 (1), Brazelton 2, Witka 0 oraz Jeszke 12 (3), Zegzuła 2, Bojanowski 0, Adams 0, Bonarek 0.