Niespodziewana porażka ROSY

niedziela, 16 października 2016 20:47 / Autor: Michał Kaczor

Koszykarze ROSY Radom przegrali ligowe starcie z Polskim Cukrem Toruń 64:86. To pierwsza porażka Radomskich Smoków w tym sezonie.

Już pierwsza kwarta była poważnym sygnałem ostrzegawczym dla radomian. Fatalna skuteczność sprawiła, że ROSA przegrywała w pewnym momencie 7:28. Na szczęście dwa celne rzuty za trzy punkty zmniejszyły stratę i po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 13:28. W drugiej odsłonie goście powiększyli przewagę i było już 25:44. ROSA grała nieskutecznie, a rywale trafiali prawie każdy rzut.

Zgromadzeni w hali MOSiR kibice liczyli na przebudzenie Radomskich Smoków w drugiej połowie. Początek był obiecujący, bo ROSA zdołała zmniejszyć stratę do 11 punktów (35:46). Później jednak goście ponownie doszli do głosu. Kilka celnych rzutów i Polski Cukier wygrywa trzecią kwartę, powiększając przewagę do 20 punktów (46:66). W ostatniej odsłonie tego meczu radomianom potrzebny był cud. Do tego nie doszło, a w dodatku rywale po raz kolejny powiększyli przewagę. 64:86 po fatalnym meczu Radomskich Smoków.

To bardzo zły prognostyk przed środowym spotkaniem Ligi Mistrzów z PAOK-iem Saloniki. Grecy swój ostatni ligowy mecz wygrali z Kolossosem 85:73. Spotkanie ROSA – PAOK w środę (19 października) o 18:30 w hali MOSiR w Radomiu.

ROSA RADOM - POLSI CUKIER TORUŃ 64:86 (13:28, 12:16, 21:22, 18:20)