Pierwszy mecz, trudne zwycięstwo

środa, 12 października 2016 23:05 / Autor: Weronika Chochoł

Wynikiem 76:71 dla radomian zakończyło się spotkanie w radomskiej hali. ROSA Radom po trudnym pojedynku pokonała drużynę BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do gości.  Nie mogliśmy znaleźć recepty na tak grających gości. Dwa rzuty "za trzy" Troupe'a i skuteczna akcja Jeffersona dały drużynie z Ostrowa ośmiopunktową przewagę. prowadzili 8:0. Chociaż radomianie starali się odrobić straty, to pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:15.

Druga kwarta rozpoczęła się wymianą punktów, jednak dwie "trójki" Szewczyka ponownie oddaliły zawodników ROSY od Stali. Końcówka tej części była wyrównana i na przerwę radomianie wyszli ze stratą dwóch punktów - 35:37.

Trzecia odsłona ponownie dla gości. Chociaż w tej części spotkania Rosa po raz pierwszy wyszła na prowadzenie, to Stal nie pozwoliła utrzymać go długo. Trzecia kwarta zakończyła się czteropunktowym prowadzeniem gości.

Sytuacja odwróciła się w czwartej kwarcie. Skuteczne rzuty Sokołowskiego, Brazeltona, a także Adamsa wyprowadziły radomian na dziesięciopunktowe prowadzenie. zawodnicy ROSY nie wypuścili już zdobytego w czwartej kwarcie prowadzenia i finalnie spotkanie zakończyło się wynikiem 76:71 dla gospodarzy.

Rosa Radom - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 76:71 (15:21, 20:16, 17:19, 24:15)

Rosa: Tyrone Brazelton 19, Gary Bell 15, Michał Sokołowski 14, Damian Jeszke 12, Darnell Jackson 10, Robert Witka 2, Maciej Bojanowski 2, Kim Adams 2, Łukasz Bonarek 0.

Stal: Porter Troupe 18, Christo Nikołow 13, Szymon Szewczyk 11, Kamil Chanas 7, Marvin Jefferson 6, Aaron Johnson 5, Łukasz Majewski 4, Tomasz Ochońko 4, Adam Kaczmarzyk 3, Mateusz Zębski 0.

W kolejnym spotkaniu ROSA również u siebie, podejmie Polski Cukier Toruń. Mecz w niedzielę, 16 października o godz. 17:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.