Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa WIELKI CZWARTEK

O 10 punktów lepsi

sobota, 28 listopada 2015 22:21 / Autor: Weronika Chochoł
W spotkaniu 8. kolejki koszykarskiej Tauron Basket Ligi, Rosa Radom pokonała na własnym parkiecie King Wilki Morskie Szczecin. Chociaż dwie pierwsze kwarty kończyły się remisem, to finalnie radomscy koszykarze zwyciężyli 75:65.
W pierwszej części meczu obie drużyny pokazywały koszykówkę na niezbyt wysokim poziomie. Zarówno ekipa ROSY jak i zawodnicy gości popełniali wiele błędów i grali nerwowo. Kiedy koszykarze po drugiej kwarcie schodzili na regulaminową przerwę, na tablicy widniał remis 34:34.

W trzeciej kwarcie drużyna ROSY objęła prowadzenie, jednak błędy, na które zbyt często pozwalali sobie radomianie sprawiły, że ta część zakończyła się pięciopunktową przewagą gospodarzy.

Trafiając zza linii 6,75 niemoc przerwał Torey Thomas. Po chwili ekipa Wojciecha Kamińskiego ponownie prowadziła dziesięcioma punktami. Goście próbowali gonić wynik trójkami, jednak to nie wystarczyło, by zwyciężyć. Finalnie ROSA zakończyła mecz z wynikiem o 10 punktów lepszym niż Wilki.

ROSA Radom - King Wilki Morskie Szczecin 75:65 (13:13, 21:21, 24:19, 17:12)

ROSA: Harris 19 (2), Sokołowski 15 (1), Zaytsev 14 (2), Thomas 10 (1), Szymkiewicz 9, Hajrić 6, Witka 2, Adams 0, Jeszke 0.

Wilki: Kikowski 14 (3), Leończyk 14, Lucious 13 (3), Gaines 9 (2), Aiken 8, Michał Nowakowski 3 (1), Marcin Nowakowski 3 (1), Majewski 1, Nikolić 0, Garbacz 0.