Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Opoczno

Przed nami kolejne atrakcje w ramach Dni Drzewicy

poniedziałek, 27 czerwca 2022 16:53 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Gmina Drzewica
Marcin Prejs

O rekordowych inwestycjach miejscowego samorządu i atrakcjach Dni Drzewicy mówiliśmy w audycji Gmina Drzewica na Fali.

Ruszyły prace przy rozbudowie oczyszczalni ścieków w Drzewicy. To największa inwestycja gminy ostatnich lat. Samorząd wyda na nią blisko 12,9 mln zł. Dzięki tym pieniądzom wybudowana będzie nowoczesna oczyszczalnia ścieków, a ta już istniejąca poddana zostanie gruntownej przebudowie. – Mam nadzieję, że na wiosnę przyszłego roku nowy obiekt będzie już funkcjonował zgodnie z planem – mówił burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski. Wyjaśnił, że na realizację zadania samorząd pozyskał w ramach pierwszej edycji Polskiego Ładu 12 mln 350 tys. zł. Niewiele mniejsze dofinansowanie, bo w wysokości 11 mln 375 tys. zł Gmina Drzewica dostała z drugiej edycji tego rządowego programu. Wsparcie dotyczy dwóch wniosków. Pierwszy związany jest z budową budynków o funkcji sportowej, kulturalnej i turystycznej. – Tutaj mówimy o budowie budynków w Idzikowicach, Świerczynie i Radzicach Dużych – wyjaśniał burmistrz. Drugi wniosek dotyczy inwestycji drogowych. Chodzi tu o ulicę Błonie w Drzewicy oraz drogi w miejscowościach Żardki-Kolonia i Brzustowiec-Górki oraz w Zakościelu. Jak wyjaśnił burmistrz, te inwestycje mają zostać wykonane w ciągu dwóch lat.

W audycji Gmina Drzewica na Fali Janusz Reszelewski mówił również o gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Jak wyjaśnił, cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem i stały na wysokim poziomie. W rywalizacji wzięło udział siedem drużyn młodzieżowych, dwie drużyny kobiece i dziesięć drużyn męskich. Na zawody powiatowe już wkrótce pojadą zwycięzcy drzewickich zmagań: panie z Domaszna i panowie z Drzewicy.

Burmistrz Drzewicy mówił również o tegorocznych obchodach święta miasta. Te rozpoczęły się od „Świętojańskiego grania” nad drzewickim zalewem. Kolejną odsłoną Dni Drzewicy będzie 15. już edycja „Spotkania przyjaciół Drzewicy po latach”. Na poprzednie edycje tego wydarzenia do Drzewicy przyjeżdżało około 100 dawnych mieszkańców tego miasta. Podobnie będzie i w tym roku. – Najważniejsze jest to, że mieszkańcy Drzewicy, którzy tutaj się urodzili, a wyjechali z miasta, chcą do Drzewicy wracać – mówił burmistrz Janusz Reszelewski. Spotkanie przeprowadzone zostanie 2 lipca. Otworzy je o godzinie 9.30 koncert ZPiT Drzewiczanie w parku przy fontannie. O godzinie 10 odprawiona zostanie msza święta w drzewickim kościele, skąd uczestnicy obchodów przejdą do Regionalnego Centrum Kultury na dalszą część uroczystości. Tego samego dnia, czyli 2 lipca w ramach Dni Drzewicy będzie można wysłuchać również koncertów na stadionie miejskim. Występy rozpoczną się o godzinie 15.30. Ich zwieńczeniem będą koncerty Mezo oraz Agnieszki Chylińskiej. Dopełnieniem Dni Drzewicy będzie otwarcie nowego budynku klubu sportowego w Drzewicy. Zaplanowane zostało ono na 10 lipca. Tego dnia na miejscowym stadionie MGKS Drzewica podejmie Radomiaka Radom. Na wszystkie te atrakcje w audycji Gmina Drzewica na Fali zapraszał burmistrz miasta Janusz Reszelewski.

Posłuchaj całej audycji Gmina Drzewica na Fali: