Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: Niedziela, 03 lipca 2022

REGION

Lokalizowanie telefonu - jak to działa?

czwartek, 23 czerwca 2022 14:03 / Autor: Newsroom
Newsroom

(artykuł sponsorowany)

W życiu zdarzają się różne sytuacje, które ciężko przewidzieć. Na niektóre jednak można się przygotować. Właśnie po to powstały wszelkiego rodzaju aplikacje do lokalizowania telefonów. Wszystko po to, aby w razie kradzieży lub zgubienia sprzętu, można było je szybko namierzyć. Aplikacje do lokalizacji mogą jednak dużo więcej i okazują się przydatne w wielu różnych sytuacjach. Istnieje jednak pewne ryzyko trafienia na nieuczciwe strony, które proponują wykonanie lokalizacji za pomocą numeru telefonu. Dlatego właśnie przedstawiamy kompleksowy poradnik o tym, jak bezpiecznie korzystać z lokalizatorów telefonów.

Lokalizowanie telefonu - po co? 

Lokalizowanie telefonu okazuje się być przydatne w wielu różnych przypadkach. Powiedzieliśmy już o tym, że prewencyjne zainstalowanie aplikacji śledzącej może pomóc w namierzeniu telefonu, kiedy go zgubimy lub zostanie on skradziony. W szybki sposób, za pomocą mapy, gdzie oznacza się lokalizacja, możemy sprawdzić, gdzie się on znajduje. To często pomaga w odzyskaniu naszego sprzętu. Ale lokalizator może być przydatny także dla rodziców - wystarczy, że zainstalują go na telefonie swojej pociechy, a będą dokładnie wiedzieli, gdzie się ona znajduje. A to pomaga rodzicom młodszych dzieci, kiedy stresują się, czy ich dziecko bezpiecznie dotarło do szkoły albo ze szkoły. Często po lokalizatory sięgają również mężowie i żony, ale także, co może wielu zdziwić, pracodawcy, którzy udostępniają swoim pracownikom służbowe telefony. Jak widać - ile potrzeb, tyle zastosowań. Co najlepsze to działanie w pełni legalne. Nie trzeba się więc martwić o to, czy powinno się instalować tego rodzaju aplikacje. 

Jak to działa? 

Działanie takich aplikacji jest bardzo proste. Aplikacje typu "znajdź mój telefon" pytają o wyrażenie wszelkich zgód podczas instalacji, ponieważ muszą mieć dostęp do lokalizacji. Dzięki temu w prosty sposób ściągają wszelkie niezbędne informacje o położeniu i następnie oznaczają je na mapie. To pozwala osobie, która to śledzi, sprawdzić to, co go interesuje. Wiele aplikacji ma również dodatkowe funkcje, które pozwalają np. na kontrolowanie połączeń i SMS-ów, zarówno przychodzących, jak i wychodzących. 

Na co uważać? 

Warto jednak mieć na uwadze to, że niektórzy wykorzystują potrzebę lokalizowania u innych osób i proponują szybkie lokalizowanie za pomocą numeru telefonu. Jest to jednak niemożliwe do zrobienia w warunkach domowych - chyba, że ktoś ma cały ten sprzęt, którym normalnie posługuje się policja i służby specjalne. Tylko one bowiem są w stanie się tym zająć. Jeśli więc widzicie, że ktoś oferuje wam takie rozwiązanie - lepiej podejdźcie do tego z odpowiednią dozą ostrożności. Nikt nie chce potem płacić astronomicznych rachunków u swojego operatora komórkowego. 

(artykuł sponsorowany)