Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: Wtorek, 09 sierpnia 2022

Kozienice

PSP 3 w Kozienicach czeka generalny remont

środa, 22 czerwca 2022 15:06 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Szkoła Podstawowa nr 3 w Kozienicach przejdzie głęboką termomodernizację. Samorząd gminny pozyskał na ten cel ponad 4 mln złotych dotacji z Funduszy Norweskich.

PSP 3 to największa szkoła podstawowa na terenie gminy Kozienice. Zakres prac obejmie m.in.: wymianę grzejników, instalacji centralnego ogrzewania, modernizację instalacji ciepłej wody, docieplenie stropów, dachu i ścian zewnętrznych, wymianę drzwi zewnętrznych, modernizację oświetlenia i montaż dużej instalacji fotowoltaicznej. - Oznacza to niestety czasowe utrudnienia dla nauczycieli, rodziców i uczniów, które zawsze pojawiają się przy tak dużym zakresie prac ,ale myślę, że warto, bo zapewnimy lepsze warunki funkcjonowania tego obiektu, a dodatkowo osiągniemy pozytywne efekty ekologiczne i oszczędności na eksploatacji - podkreśla burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski:

Szkoła w przyszłym roku będzie obchodziła jubileusz 50-lecia powstania, a wykonane prace posłużą kolejnym pokoleniom szkolnej społeczności. Warto podkreślić, że jest to już drugi wniosek gminy Kozienice o Fundusze Norweskie oceniony pozytywnie. Poprzednia taka dotacja trafiła do PSP 1 i PSP 4.