Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Mazowsze

Mazowiecki Gravel 2022

wtorek, 07 czerwca 2022 15:00 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Około 500 osób weźmie udział w rajdzie Mazowiecki Gravel. Rowerzyści będą rywalizować na dwóch dystansach około 540 km oraz 200 km.

Mazowiecki Gravel to ultramaraton rowerowy dookoła województwa mazowieckiego.

- Jest to trasa na dwóch dystansach. Uczestnicy muszą przejechać na rowerach ściśle określona trasę po województwie mazowieckim. Start jest w Radomiu - mówi organizator wydarzenia Bartek Swacha.

Jest to wydarzenie z cyklu imprez gravelowych.

- Gravel to rodzaj rowerów, jak i nawierzchni. Wywodzi się on za Stanów Zjednoczonych i tam właśnie długie dystanse pokonuje się nie po asfaltach, a po drogach szutrowych. Trasy pokonuje się na rowerach, które są terenowymi kolarkami - mówi Marcin Twaróg, organizator.

Trasa ultramaratonu rowerowego Mazowiecki Gravel została zaplanowana tak, aby poprowadzić przez najciekawsze przyrodnicze i historyczne zakątki Mazowsza.

- Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna już drugi rok jest partnerem wydarzenia Mazowiecki Gravel. Zdecydowaliśmy się na to partnerstwo, dlatego że promujemy aktywną turystykę oraz walory turystyczne województwa mazowieckiego - dodaje Dorota Zbińkowska, dyrektor biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Ultramaraton rozpocznie się w Radomiu. Rowerzyści wyjadą w trasę z placu Corazziego.

- To ważne wydarzenie, bo po raz pierwszy Radom jest tak mocno eksponowany przy okazji maratonu - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

- Takie niestandardowe, nieszablonowe narzędzie, jak ultramaratron, który ściągnie do Radomia kilkuset zawodników i ich rodziny. To bardzo dobry pomysł, na to żeby pokazać Radom i ziemię radomską z dobrej strony - dodaje wiceprezydent Radomia MateuszTyczyński.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

- Świetna impreza, bardzo mocno wypisująca się w politykę turystyczną województwa mazowieckiego - kończy Dawid Ruszczyk, dyrektor radomskiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie.

Pierwszy start już w piątek o godzinie 6:00.