Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: Wtorek, 09 sierpnia 2022

Kozienice

ZDZ w Kozienicach czeka na was

środa, 01 czerwca 2022 16:19 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom/ZDZ Kozienice
Kamil Zapora

W tym tygodniu uczniowie klas ósmych odwiedzili szkoły w Kozienicach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Była to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą placówki, która wyróżnia się w regionie.

To co wyróżnia ZDZ w Kozienicach na tle pozostałych szkół średnich to klasy mundurowe na kierunkach technik logistyk i technik energetyk. Uczniem I klasy mundurowej o profilu technik logistyk jest Jakub Czaplarski:

Ponadto technika oferują naukę w klasach o profilach: handlowiec, żywienie i usługi gastronomiczne oraz rolnik. Dyrektor placówki Karolina Fryt zaznacza, że absolwenci jej szkoły są solidnie przygotowani do wejścia na rynek pracy:

Warto wspomnieć również o współpracy międzynarodowej szkoły, która daje uczniom możliwość odbywania zagranicznych praktyk zawodowych, np. w Hiszpanii, gdzie pojechała jedna z uczennic technikum:

Bezpłatne praktyki z programu Erasmus+ dofinansowane są przez Unię Europejską. Karolina Fryt mówi co trzeba zrobić, aby zostać uczniem ZDZ:

Nabór prowadzony jest również do szkoły branżowej I stopnia na kierunkach: cukiernik, kucharz, rolnik, ogrodnik, ślusarz, sprzedawca, fryzjer oraz mechanik pojazdów samochodowych.