Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Kozienice

W Kozienicach promowano dobrowolną służbę wojskową

sobota, 21 maj 2022 14:33 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj ruszył nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji, w 32 miejscowościach w całej Polsce, w tym w Kozienicach, odbyły się pikniki wojskowe.

Głównym celem dzisiejszego pikniki wojskowego było promowania nowej formy służby wojskowej. Jak powiedział nam ppłk. Zbigniew Adamczyk z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu, już w czasie pikniku można było zapisać się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i nie brakowało ludzi, którzy byli zainteresowani tą ofertą:

Pomimo, że pogoda była dziś nieprzewidywalna to nie przeszkodziła ona całym rodzinom, aby przyjść na teren ośrodka nad Jeziorem Kozienickim:

Więcej informacji o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej znajdziecie TUTAJ

Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski zaznaczył, że wybór jego miasta na jedno z miejsc gdzie dziś zorganizowano podobne pikniki wojskowe, to duże wyróżnienie:

W pikniku wojskowym w Kozienicach wziął udział wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz:

Uczestnicy mogli również zapoznać się z ofertą szkół, które prowadzą klasy mundurowe w tym ZDZ w Kozienicach. Mówi dyrektor placówki Karolina Fryt:

Podczas pikniku zaprezentowany został sprzęt wojskowy, w tym m. in. czołg Leopard, transporter Rosomak, moździerz Rak i wiele, wiele innych. Czas umilała orkiestra wojskowa.