Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

Końskie

Przed nami konkurs na dyrektora szpitala w Końskich

czwartek, 12 maj 2022 16:49 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W audycji Powiat Konecki na Fali mówiliśmy o zmianie na stanowisku dyrektora szpitala w Końskich, trwających maturach, ruszającym niedługo naborze do koneckich szkół powiatowych oraz wsparciu w ramach programu „Za życiem”.

Zmiana na stanowisku dyrektora szpitala św. Łukasza w Końskich. Z kierowaniem placówką pożegnał się Wojciech Przybylski, któremu wygasł kontrakt, a zarząd powiatu go nie przedłużył. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora lecznicą w Końskich kierował będzie Andrzej Trofimiuk, lekarz ortopeda, związany z koneckim szpitalem od 15 lat. Wojciech Przybylski kierował koneckim szpitalem 30 lat. Konkurs na dyrektora szpitala zarząd powiatu ogłosi w ciągu kilku miesięcy.

W audycji Powiat Konecki na Fali mówiliśmy także o trwających maturach. W powiecie koneckim do egzaminu dojrzałości przystąpiło 420 abiturientów. Jak wyjaśnił Krzysztof Stachera, naczelnik oświaty koneckiego starostwa, najwięcej maturzystów jest w koneckich liceach. Naczelnik poinformował także o rozpoczynającym się naborze do szkół ponadpodstawowych. W powiatowych szkołach czeka na absolwentów ósmych klas 600 miejsc w 20 oddziałach. Krzysztof Stachera poinformował także o przystąpieniu przez Powiat Konecki do realizacji rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Dzięki niemu ze specjalistycznej pomocy terapeutycznej będą mogły skorzystać niepełnosprawne dzieci. Wartość projektu to 594 tys. zł. Jego realizacja potrwa do 2026 roku. Niepełnosprawne dzieci z pomocy będą mogły skorzystać w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy.

Na Noc Muzeów zaprasza Zabytkowy Zakład Hutniczego w Maleńcu. Właśnie tam w najbliższą sobotę odbędzie się otwarcie autorskiej wystawy obrazów konecczanina Łukasza Milaka-Kalinowskiego. Początek wydarzenia o godzinie 19. Zapraszamy.

Posłuchaj całej audycji Powiat Konecki na Fali: