Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Kozienice

Są grunty pod nową strażnicę OSP w Brzózie

środa, 30 marca 2022 09:10 / Autor: Kamil Zapora
źródło: UG Głowaczów
Kamil Zapora

Gmina Głowaczów nieodpłatnie pozyskała od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolniczego działki w Brzózie pod budowę Centrum kulturalno – rekreacyjnego, tym nowej strażnicy dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Przekazane działki zostaną przeznaczone pod budowę Centrum kulturalno – rekreacyjnego dla mieszkańców gminy Głowaczów. Wstępny projekt zagospodarowania terenu zakłada budowę budynku strażnicy OSP ze świetlicą, budynku żłobka gminnego, zmianę sposobu użytkowania istniejących budynków na Muzeum Wsi i Gminny Dom Kultury oraz budowę infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.

Inwestycja podzielona jest na trzy etapy:

- budowa strażnicy OSP ze świetlicą gminną,

- budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej: boiska sportowe, miasteczko rowerowe, ścieżki edukacyjne, skatepark, pumptrack oraz plac zabaw,

- adaptacja istniejących budynków.

Najbliższy realizacji jest pierwszy etap, czyli budowa strażnicy OSP. Zgodnie z planem już w przyszłym roku strażacy ochotnicy z Brzózy wprowadzą się do nowej remizy. Będzie to możliwe dzięki największej w historii dotacji na jedno zadanie jaką otrzymała Gmina Głowaczów do Urzędu Marszałkowskiego opiewającej na kwotę: 3,9 mln złotych. Mówi wójt Głowaczowa Hubert Czubaj:

Przewidywany czas na realizację pozostałych zadań to około 10 lat, w zależności od zgromadzonych środków własnych, funduszy unijnych oraz dotacji zewnętrznych. Należy zwrócić uwagę, iż teren objęty jest strefą konserwatorską ze względu na znajdujący się na nim Spichlerz Folwarczny z połowy XIX wieku wpisany do rejestru zabytków co znacznie podnosi koszty realizacji projektu.