Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Opoczno

W Opocznie siatkarski turniej dla Piotra

środa, 09 marca 2022 14:27 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Dochód z tego turnieju przeznaczony został na rehabilitację policjanta z Opoczna, który podczas służby uległ poważnemu wypadkowi.

13 września Piotr Mączyński policyjnym motocyklem uderzył w ciężarówkę, która zajechała mu drogę. Funkcjonariusz z 22-letnim stażem w swojej pracy pomagał innym, teraz inni pomagają jemu. W Opocznie organizowane są różne charytatywne imprezy, z których dochód przeznaczony jest na rehabilitację policjanta. Jedną z nich był siatkarski turniej zorganizowany w hali Szkoły Podstawowej nr 1.

W siatkarskim turnieju zagrały cztery drużyny: policjantów, strażaków, morsów i ekipy TKKF Ceemka Idzikowice. Prezes Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Arkadiusz Gadomski mówi, że kiedy usłyszał od wspólnoty bloku Skłodowskiej 12 o potrzebie organizacji charytatywnej imprezy nie zastanawiał się długo. – Podchwyciłem temat. A że lubię sport, że lubię siatkę, to pomyślałem o takim siatkarskim turnieju charytatywnym dla Piotra. Jesteśmy tu, żeby mu pomagać i to jest najważniejsze – mówi.

Inicjatywę mieszkańców na rzecz potrzebującego wsparcia policjanta chwali Konrad Kobierski, komendant policji w Opocznie. Cieszy się, że inicjatywa spotkała się z tak dużym odzewem ze strony mieszkańców. – Jesteśmy za to bardzo wdzięczni, dlatego że każda pomoc, każda złotówka dla naszego przyjaciela Piotra się liczy – mówi komendant.

W sportowych zmaganiach wzięły udział cztery drużyny, jednak nie rywalizacja była tego dnia najważniejsza. – Gramy dla Piotrka. Chcemy, żeby wiedział, że cały czas jesteśmy z nim – mówią policjanci uczestniczący w turnieju.

Grającym zawodnikom kibicował m.in. starosta opoczyński Marcin Baranowski. – Bardzo się cieszę, że do tego turnieju w Opocznie doszło, że możemy wspomóc kolegę Piotra, który jest funkcjonariuszem naszej komendy policji – mówi. Dodaje również, że będzie chciał organizować podobne turnieje, z których dochód przeznaczony będzie właśnie na rehabilitację policjanta z Opoczna. Podczas turnieju prowadzone były także licytacje. Marcin Baranowski zakupił podczas jednej z nich piłkę z autografem Grzegorza Piechny.

Jak mówi Barbara Stępień, rzecznik opoczyńskiej policji, siatkarski turniej to nie jedyna inicjatywa, dzięki której zbierane są pieniądze na rehabilitację Piotra Mączyńskiego. – Do wsparcia leczenia Piotra włączyły się także lokalne firmy, które przeznaczyły bardzo ciekawe przedmioty na licytacje – wyjaśnia. Jak dodaje, powstała specjalna strona, na której można licytować te przedmioty (Piotr Mączyński - Kochałem biegać, teraz walczę o to by chodzić - licytacje).

W samym turnieju zwyciężyła drużyna policjantów. W nagrodę funkcjonariusze odebrali czek na 2,8 tys. zł ufundowany przez opoczyńskie koło Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Zwycięska ekipa pieniądze przekazała na rehabilitację swojego kolegi. Łącznie dzięki turniejowi udało się uzbierać 8605,10 zł. Pieniądze dla Piotra Mączyńskiego zbierane były także podczas Opoczyńskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W czasie tej imprezy opocznianie wrzucili do puszek 708,75 zł. Link do internetowej zbiórki znajduje się TUTAJ.

Posłuchaj naszej relacji z charytatywnego turnieju w Opocznie: