Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

Kozienice

Dziś decyzja o sprzedaży działek przy ul. Warszawskiej w Kozienicach

czwartek, 24 lutego 2022 09:42 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj radni miejscy w Kozienicach poprzez stosowną uchwałę mają wydać decyzję o możliwości sprzedaży kilku działek pomiędzy ulicami: Sportową, Warszawską i Legionów. Wczoraj do biura rady zostało złożonych ponad 800 papierowych petycji podpisanych przez mieszkańców, którzy uważają że działki powinny zostać własnością gminy.

Dzisiaj o 13:00 w urzędzie miejskim w Kozienicach rozpocznie się sesja. Jedna z uchwał, nad którą będą głosować radni dotyczy pozwolenia na sprzedaż kilku działek o łącznej powierzchni około 0,4 ha. Dwa tygodnie temu burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski był gościem Bilansu Dnia Radia Plus Radom i mówił o planach wobec całego terenu pomiędzy ulicami: Sportową, Warszawską i Legionów. Poniżej można wysłuchać fragment rozmowy:

W ostatnią niedzielę w miejscu, które jest tematem dyskusji spotkała się grupa mieszkańców Kozienic, aby wyrazić swój sprzeciw dla uchwały zezwalającej na sprzedaż części terenu. Wśród nich była Joanna Czechyra, która podzieliła się z nami swoimi obawami:

Wczoraj do biura rady wpłynęło ponad 800 papierowych petycji, a 600 zostało podpisanych w Internecie. Jedni sprowadzają dyskusję do kwestii ochrony drzew, które znajdują się na działkach i z dużym prawdopodobieństwem będą musiały zostać wycięte pod inwestycje przyszłego właściciela. Inni natomiast zwracają uwagę, że kolejne zmiany dotyczące całego terenu przy pływalni i Centrum Kulturalno-Artystycznym będą wymagały zgody nowego właściciela działki, który będzie bezpośrednim sąsiadem. Jedni jak i drudzy liczą na uzasadnienie burmistrza dlaczego zdecydował się akurat na takie przeznaczenie omawianych działek. Odpowiedź Piotra Kozłowskiego i ostateczną decyzję rady w tej sprawie powinniśmy poznać już dzisiaj po godzinie 13:00. Warto jeszcze przypomnieć, że wyniki głosowań na prawie wszystkich komisjach rady miejskiej, które obradowały przed sesją zezwalały na sprzedaży. Wyjątkiem była Komisja Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.