Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

REGION

Prawie pół tysiąca interwencji strażackich

niedziela, 20 lutego 2022 13:37 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Do zdarzeń doszło w czasie silnych wiatrów związanych z niżem Eunice. Najwięcej pracy strażacy mieli w powiecie radomskim, koneckim i kozienickim. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

W Radomiu i powiecie radomskim odnotowano 130 zdarzeń. W powiecie białobrzeskim - 31, szydłowieckim - 35, zwoleńskim - 42, kozienickim - 60, opoczyńskim - 54, koneckim - 60, przysuskim - 44 oraz skarżyskim - 28. Dominik Szymczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Silny wiatr najwięcej spowodował utrudnień w ruchu łamiąc lub przewracając drzewa. Wichura uszkodziła również wiele budynków: mieszkalnych i gospodarczych. 

Siła wiatru w Seredzicach w powiecie radomskim była tak duża, że zerwała całkowicie dach w budynku gospodarskim a w Brzozówce koło Grabowa nad Wisła przewróciła stodołę. Natomiast w Adamowie koło Głowaczowa wiatr uszkodził szczyt budynku mieszkalnego. Z powodu silnych podmuchów wiatru w powiecie zwoleńskim doszło do dwóch pożarów nieużytków rolnych i stodoły. W sumie wiatr uszkodził w powiecie 15 budynków gospodarskich, 10 mieszkalnych i przewrócił 17 drzew. W powiecie koneckim uszkodzonych zostało 9 budynków mieszkalnych, a w powiecie szydłowieckim wiatr uszkodził instalację fotowoltaiczną przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu. Fotowoltaika została również uszkodzona w szpitalu w Krychnowicach w Radomiu. W powiecie opoczyńskim zostało uszkodzonych 11 dachów w budynkach mieszkalnych i tyle samo w budynkach gospodarskich. Zdarzenia w powiecie skarżyskim podsumował Rafał Maciejczak z Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej: