Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

REGION

Co robić w ferie? Jest w czym wybierać!

piątek, 28 stycznia 2022 13:55 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Placówki w całym regionie przygotowały bogatą ofertę na ferie. Zajęcia organizują między innymi szydłowiecki Zamek, centrum kultury w Jedlińsku, czy ośrodek kultury w Skaryszewie.

Ferie w regionie organizuje między innymi Szydłowieckie Centrum Kultury Zamek.

- W ramach ferii zajęcia będą odbywały się w Zamku w środy i piątki. W środy będą to filmowo-warsztatowe popołudnia, a później będziemy bawić się gliną samoutwardzalną i ulepimy serduszka walentynkowe. W drugim tygodnia będą to ekowarsztaty. Zrobimy tam musujące kule do kąpieli i kolorowe mydełka glicerynowe. W piątki w Zamku będziemy uwalniać swoje głosy. Będą to warsztaty wokalne z muzykoterapeutą Kubą Kosińskim. 7 lutego zapraszamy na teatrzyk dziesięcy "Królowa Śniegu", a 12 lutego na recital Zofii Nowackiej - mówi Dominika Orman z SCK Zamek.

Harmonogram ferii w szydłowieckim Zamku znajdziecie TUTAJ.

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza na "Zimowe Poranki w Muzeum". Będą warsztaty, pokazy ludowych instrumentów muzycznych, a także opowieści o tradycjach ludowych. Pełny harmonogram znajdziecie TUTAJ.

Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku proponuje warsztaty i wycieczki.

- Będą zajęcia ruchowe, plastyczne, warsztaty kreatywne, zajęcia kulinarne, turnieje i wyjazdy. W tym roku zaplanowane zostały trzy wyjazdy. Pierwszy planujemy 31 stycznia w Mandorii, 2 lutego wyjedziemy do Radomia. Tu odwiedzimy Trickoramę i Kino Helios. Ostatni wyjazd mamy zaplanowany do Kozienic. Tam planujemy zwiedzać dom kultury, Królewskie Źródła i jeśli spadnie śnieg, to zorganizujemy kulig - mówi Agnieszka Gryzek, dyrektor GCKiKF w Jedlińsku.

Na kreatywne ferie zaprasza Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie. W programie są między innymi warsztaty z maskami karnawałowymi, warsztaty drukarskie, rzeźbiarskie, czy graficzne. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Jeśli ktoś interesuje się nowymi technologiami, to interesującą ofertę przygotowała kozienicka Mediateka. W programie są m.in. warsztaty programowania, druku 3D, czy konstruktorskie. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Jak co roku na ferie zaprasza też Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Więcej o tym TUTAJ.

Ferie organizują także parafie. Ks. Adrian Kwieciński, wikariusz z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Opocznie mówi, że dla dzieci i młodzieży zaplanował wyjazd na narty.

- Pandemia zweryfikowała nasze zamierzenia, dlatego zorganizujemy trzy wyjazdy na stok narciarski w Góry Świętokrzyskie, zamiast w Tatry. Nasza oferta jest skierowana dla ministrantów i scholi parafialnej. Środki na ten cel młodzież zbierała w ramach zbiórki do puszek. Druga połowa miejsc jest skierowana do młodzieży, która nie uczestniczy w spotkaniach formacyjnych w parafii – opowiada ks. Kwieciński.

Również ks. Wojciech Dobczyński, proboszcz parafii św. Wawrzyńca we Wrzosie musiał zmienić tegoroczne plany związane z organizacją ferii.

- Plany mieliśmy duże. Planowaliśmy wyjazd na narty w polskie góry. W porozumieniu z rodzicami zorganizujemy kulig w okolicach naszej miejscowości – powiedział ks. Dobczyński.

Wyjazd na ferie organizuje także parafia św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie koło Radomia. Wikariusz parafii ks. Kamil Kowalski na kilka dni zabiera dzieci i młodzież do Białki. Uczestnikami wypoczynku będą ministranci, scholanki, oaza dziecięca i młodzieżowa.