Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Sobota, 21 maja 2022

Kozienice

Rekordowa dotacja na nową strażnicę w Brzózie

czwartek, 20 stycznia 2022 10:15 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Już w przyszłym roku strażacy ochotnicy z Brzózy wprowadzą się do nowej remizy. Będzie to możliwe dzięki największej w historii dotacji na jedno zadanie jaką otrzymała Gmina Głowaczów do Urzędu Marszałkowskiego. Dzisiaj w Urzędzie Gminy Głowaczów została podpisana umowa.

Jak podkreślił wójt Głowaczowa Hubert Czubaj, od wielu lat gmina starała się o środki na budowę nowej remizy z obiektem użyteczności publicznej w Brzózie. Teraz dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, marzenie się urzeczywistni:

Wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski zauważył, że poczucie bezpieczeństwa, które towarzyszy mieszkańcom Brzózy i całej Gminy Głowaczów zapewnione jest dzięki strażakom ochotnikom. Muszą dysponować oni jak najlepszymi warunkami, aby w pełni wykorzystać swój potencjał:

W dzisiejszym podpisaniu umowy brali udział m.in. radni sejmiku województwa mazowieckiego: Leszek Przybytniak i Tomasz Śmietanka. Obaj podkreślili znaczenie tej inwestycji dla społeczności lokalnej:

Leszek Przybytniak:

 Tomasz Śmietanka:

 O warunkach w jakich obecnie służą strażacy ochotnicy powiedział prezes OSP w Brzózie Tomasz Rębiś:

Pozyskane środki mają przyczynić się do powstania nowoczesnego obiektu wraz z bogatą infrastrukturą wokół. Dzięki temu budynek nie tylko będzie wykorzystywany przez druhów, ale wszystkich mieszkańców skupionych w różnych stowarzyszeniach takich jak Koło Gospodyń Wiejskich.