Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Poniedziałek, 23 maja 2022

Kozienice

Wspólny zakup dla bezpieczeństwa powiatu kozienickiego

wtorek, 18 stycznia 2022 13:54 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach wzbogaciła się o nowy sprzęt do ratowania ludzkiego życia, zdrowia i mienia. Niektóre zakupy były możliwe dzięki wsparciu sześciu samorządów gminnych i starostwa powiatowego w Kozienicach.

W wyposażeniu kozienickich strażaków z komendy powiatowej pojawił się pierwszy wóz terenowy, który wjedzie wszędzie tam gdzie inne pojazdy strażackie zawodzą. Ten duży wydatek możliwy był dzięki wsparciu sześciu z siedmiu gmin powiatu kozienickiego: Kozienice, Garbatka-Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Magnuszew i Sieciechów.

Komenda powiatowa w Kozienicach jako jedna z niewielu w kraju przy akcjach ratunkowych korzysta z pojazdu powietrznego typu dron, który został użyczony przez starostwo powiatowe w Kozienicach. Jak powiedział komendant powiatowy PSP mł. bryg. Kamil Bieńkowski, dron przeszedł już chrzest bojowy.

Mł. bryg. Paweł Kowalski z komendy w Kozienicach podkreśla, że od kondycji sprzętu, z którego korzystają strażacy zależy ich bezpieczeństwo. Dlatego istotne jest, aby cały czas był on w jak najlepszym stanie. Z tego względu wspólna samorządowa inicjatywa jakiej mieliśmy przykład w Kozienicach jest niezwykle cenna i potrzebna.

Więcej o zakupionym sprzęcie mówią sami strażacy oraz włodarze gmin w poniższej relacji: