Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Przysucha

Ponad 500 tys. zł dofinansowania dla Klwowa

piątek, 14 stycznia 2022 13:08 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Gmina Klwów otrzymała ponad 500 tys. zł dofinansowania na przebudowę drogi gminnej Przystałowice Duże - Przystałowice Duże-Kolonia.

Umowa na dofinansowanie została podpisana w Urzędzie Gminy Klwów. W imieniu samorządu województwa mazowieckiego głos zabrał wicemarszałek Rafał Rajkowski.

- Umowa na ponad pół miliona złotych. Dotyczy ona odcinka o długości 1,6 km. Dofinansowanie spowoduje polepszenie warunków drogowych. Cieszę się, że możemy po raz kolejny wesprzeć gminę w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego - mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Piotr Reguła, zastępca wójta gminy Klwów mówi, że to ważna droga dla mieszkańców, ale też okolicznych przedsiębiorców.

- To radość dla mieszkańców. Poprawa infrastruktury drogowej zawsze cieszy. Przy tej drodze znajduje się kilka firm i stanowi ona ciąg komunikacyjny z drogą wojewódzką nr 727, która z kolei łączy się z drogą krajową - mówi Piotr Reguła.

W Przystałowicach Dużych siedziby mają zakłady meblarskie „Ryś”, „Myziak Meble” oraz „Kucharski Stolarstwo”, które dostarczają produkty m.in. do sieci IKEA. Przebudowana droga ułatwi sprawne dostawy do wszystkich klientów. Ponadto w miejscowościach, przez które przebiega droga działa wiele specjalistycznych gospodarstw ogrodniczych. Również ich właściciele potrzebują dobrego skomunikowania z dużymi ośrodkami miejskimi, by móc efektywnie i szybko dostarczyć świeże warzywa i owoce.