Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

REGION

Tragiczny listopad na drogach w regionie radomskim

wtorek, 23 listopada 2021 14:38 / Autor: Magdalena Król
Fot. OSP Pawliczka
Magdalena Król

Każdego roku na drogach regionu radomskiego giną ludzie. Za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotykają one nie tylko samych poszkodowanych, ale także rodzin oraz sprawców zdarzeń.

Jak wynika z policyjnych statystyk w do niedzieli, 21 listopada, w regionie radomskim doszło do 47 wypadków, w których zginęło 8 osób. Najwięcej zginęło w powiecie przysuskim - 3, po dwie osoby w powiecie radomskim i lipski oraz jedna w powiecie kozienickim.

W analogicznym okresie w ubiegłym roku doszło do 34 wypadków, w których zginęło 8 osób.

Przypomnijmy, że w sobotę poszło do śmiertelnego wypadku w Odechowie na terenie gminy Skaryszew. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący golfem jechał od Skaryszewa i po wykonaniu manewru wyprzedzania citroena stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z passatem. W wyniku zdarzenia kierowca golfa poniósł śmierć na miejscu. Natomiast pięć osób z drugiego auta z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala.

W listopadzie doszło też do tragicznego w skutkach wypadku w Redestowie w powiecie przysuskim. Tam samochód osobowy potrącił idącą poboczem kobietę, następnie uderzył w betonowy przepust. W wypadku zginęła potrącona kobieta oraz dwaj mężczyźni, którzy jechali samochodem. Trzeci mężczyzna podróżujący samochodem osobowym został ranny.

Do śmiertelnego wypadku doszło również w Pawliczce w powiecie lipskim. Tam doszło do zderzenia opla i ciężarowego mana. W wyniku tego zdarzenia na miejscu zginęły dwie kobiety, a do szpitala trafili kierowca, pasażer i niemowlę z samochodu osobowego.