Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

Końskie

Szczepimy się przed koneckim starostwem

środa, 18 sierpnia 2021 16:51 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O naborze do koneckich szkół ponadpodstawowych, przygotowaniach do rozpoczęcia roku szkolnego oraz planowanej akcji szczepień mówiliśmy w audycji Powiat Konecki na Fali.

Powiat Konecki włączył się w organizację rowerowego rajdu szlakiem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Inicjatywa zorganizowana została po raz trzeci. Cztery grupy rowerzystów wyruszyły w tym samym czasie z powiatów kieleckiego, koneckiego, jędrzejowskiego i włoszczowskiego, żeby ostatecznie spotkać się w Lasocinie (gmina Łopuszno), gdzie 11 sierpnia 1944 roku podpisany został dokument powołujący do życia Brygadę Świętokrzyską NSZ. Grupa konecka ze starostą koneckim Grzegorzem Piecem na czele liczyła 35 rowerzystów. Cykliści odwiedzili miejsca pamięci związane z Brygadą Świętokrzyską NSZ.

Zakończył się nabór do powiatowych szkół ponadpodstawowych w powiecie koneckim. Od września w 18 pierwszych oddziałach rozpocznie naukę 533 uczniów, wyjaśniał Krzysztof Stachera, naczelnik oświaty koneckiego starostwa. Naczelnik poinformował również o remontach prowadzonych w szkołach w czasie wakacji. Krzysztof Stachera liczy, że od września nauka w koneckich szkołach rozpocznie się w trybie stacjonarnym. Nie wyklucza jednak, że w ciągu roku szkolnego może to ulec zmianie.

W audycji Powiat Konecki na Fali mówiliśmy także o planowanej na niedzielę (22 sierpnia) akcji „Szczepimy się”. Wspólnie z koneckim starostwem organizuje ją KGW w Sworzycach. W ramach przedsięwzięcia na placu przed koneckim starostwem będzie można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

Posłuchaj audycji Powiat Konecki na Fali: