Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Pierwsi Męczennicy Świętego Kościoła Rzymskiego
Dziś jest: Czwartek, 30 czerwca 2022

Kozienice

Kolejne hazardowe podziemie w Kozienicach zlikwidowane

piątek, 25 września 2020 11:55 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Bru-nO/Pixabay.com
Kamil Zapora

Trzy lata więzienia grożą właścicielom nielegalnych maszyn do gier. Policjanci wpadli na ślad miejsca gdzie odbywały się nielegalne gry dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń.

Miejsce nielegalnej działalności rozrywkowej było zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń przez anonimowe zgłoszenia mieszkańców. Kozieniccy policjanci razem z funkcjonariuszami Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali miejsce w Kozienicach, gdzie miały być organizowane gry hazardowe na automatach o niskich wygranych bez koncesji i wymaganego zezwolenia.

Rzeczywiście, w czasie kontroli funkcjonariusze zabezpieczyli w nielegalnym salonie gier cztery automaty. Właściciele maszyn mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego.

- Za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych już za jedną maszynę. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych sprzętów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane – wyjaśnia asp. Ilona Tarczyńska z komendy policji w Kozienicach.

Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3.