Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: 29 maj 2020

Mazowsze

#zostańwdomu i szukaj w archiwach

piątek, 20 marca 2020 13:29 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Archiwum Państwowe w Warszawie
Magdalena Gliszczyńska

W czasie zagrożenia epidemicznego i w związku z czasowym zamknięciem archiwów państwowych zachęca się do pozostania w domach i prowadzenia wirtualnych archiwalnych poszukiwań.

 

- W trosce o zdrowie Użytkowników i Pracowników, z uwagi na ryzyko epidemiologiczne, bardzo prosimy o ograniczenie wizyt osobistych w siedzibie Archiwum i oddziałach do niezbędnych przypadków, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Zapraszamy do zapoznania się możliwościami oferowanymi przez serwis szukajwarchiwach.gov.pl. - mówi Maciej Prusiński główny specjalista Departamentu Organizacji i Udostępniania Archiwum Państwowego w Warszawie.

W związku z czasowym ograniczeniem pracy Archiwum Państwowego w Warszawie można kontaktować się z placówką od dnia 18 marca 2020 r. do odwołania, pod numerem telefonu: 601 803 415. Pracownie Archiwum Państwowego w Warszawie przy ul. Krzywe Koło 7 oraz oddziałach zamiejscowych będą zamknięte do 25 marca 2020 r.

Ewidencja zasobu i skany wielu dokumentów dostępne są na portalu https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/

 - Prosimy także o stosowanie komunikacji elektronicznej i telefonicznej jako alternatywy dla bezpośredniego kontaktu w Biurze Obsługi Klienta/Kancelarii i załatwiania spraw urzędowych. W przypadku pojawienia się nowych wytycznych będziecie Państwo na bieżąco informowani - dodaje Maciej Prusiński.

Zapraszamy do nas: