Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020

Radomskie

Wojewoda skieruje dodatkowych lekarzy do Nowego Miasta nad Pilicą

czwartek, 19 marca 2020 15:51 / Autor: Radosław Mizera
geralt/pixabay
Radosław Mizera

Wojewoda Mazowiecki skieruje do pracy w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą dodatkowych lekarzy internistów oraz chirurgów z innych placówek. Koronawirusa potwierdzono u jedenastu osób z personelu medycznego lecznicy, kolejne osoby są już wyłączone z pracy, a próbki zostały wysłane do badań.

W związku z potwierdzeniem zachorowań na COVID-19 wśród personelu medycznego w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą służby wojewody informują, że w placówce zostały zastosowane wszystkie procedury epidemiologiczne. Inspektorzy powiatowej inspekcji sanitarnej prowadzą postępowanie epidemiologiczne - identyfikują wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z zarażonymi osobami i obejmują je kwarantanną.

Służby Wojewody Mazowieckiego są w stałym kontakcie z dyrekcją szpitala i udzielą pomocy tak, by wszyscy pacjenci znaleźli się pod właściwą opieką medyczną.

Pacjenci z potwierdzonym pozytywnym wynikiem zarażenia COVID-19 wymagający dalszej hospitalizacji będą przetransportowani do Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pozostali chorzy z potwierdzonym pozytywnym wynikiem, których stan zdrowia pozwala na wypisanie do domu, będą przebywać w domowej izolacji.

Jeśli chodzi o zawieszenie działalności szpitala – taki wniosek zgodnie z ustawą o działalności leczniczej musi złożyć dyrekcja szpitala.

Zapraszamy do nas: