Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Anna od Pana Jezusa z Paredes, dziewica
Dziś jest: 28 maj 2020

Radomskie

Niemal 30 ogierów na aukcji w Skaryszewie

czwartek, 05 marca 2020 15:34 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. W.Chochoł/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

To wybitnie koński tydzień w Skaryszewie. Dopiero co zakończyły się Wstępy, a już jutro odbędzie się Wiosenna Aukcja Ogierów. 

Wystawionych zostanie 28 młodych koni rasy polski koń zimnokriwsty. To ogiery z całej Polski -  z woj. mazowieckiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. 

- Ogiery będą przedstawiane przed komisją, oceniającą ich przydatność do wpisu do ksiąg hodowlanych i później ewentualnie do używania ich w rozrodzie. To są młode 2,5-letnie czy 3-letnie ogiery, które stanowią elitarny materiał hodowlany i nie mogły być kwalifikowane na aukcjach jesiennych z uwagi na zbyt młody wiek. Wszystkich chętnych zapraszamy. Będzie można podziwiać te ogiery. One będą oceniane zarówno z pozycji zootechnicznej i pod kątem ich predyspozycji ruchowych w stępie i w kłusie i na podstawie specjalnych ocen bonitacyjnych będą uzyskiwały lub nie taką kwalifikację na przyszłe rozpłodniki w rasach zimnokrwistych - mówi Jacek Hebda, kierownik Okręgowego Związku Hodowców Koni w Radomiu.

- Z racji tego, że Skaryszew to takie centrum konia to jutro będzie aukcja ogierów, która przede wszystkim będzie służyła kwalifikacji, ocenie koni, żeby hodowcy poznali między sobą to, co ich sąsiedzi trzymają w stajniach - mówi bumistrz Skaryszewa Dariusz Piątek.

Aukcja odbędzie się na terenie Stadniny Hubertus w Skaryszewie. Otwarta zostanie o godz.10. Wystawie patronuje burmistrz miasta i gminy Skaryszew Dariusz Piątek. 

 

Zapraszamy do nas: