Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 czerwca 2022

Kozienice

Seniorzy kolędowali w Kozienicach

czwartek, 12 grudnia 2019 13:28 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Jesień życia może być kolorowa. Mogliśmy przekonać się o tym w czwartek 12 grudnia w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach gdzie odbył się XIX Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Przegląd co roku cieszy się dużą popularnością wśród zespołów i klubów seniorów w regionie. Do Kozienic przyjechały zespoły m.in. z Pionek, Radomia, Zwolenia i Czarnolasu. Organizatorem przeglądu jest Klub Seniora „Złota Jesień” na czele z prezes Genowefą Puszczecką Basaj:

Seniorzy coraz częściej wychodzą z domu, organizują się i aktywnie spędzają czas. Świadczą o tym liczby. W tym roku w przeglądzie wzięło udział 190 uczestników z 14 zespołów. Dla każdego udział w klubach seniora to coś szczególnego:

Czasami zdarza się, że sposób na miłe spędzenie wolnego czasu przeradza się w coś poważnego. Tak jak miało to miejsce w przypadku zespołów „Relaks” i „Złota Jesień” z Kozienic:

Nie ma znaczenia czy jest to nasze hobby realizujemy w kameralnym gronie, czy prezentujemy je szerokiej publiczności. Ważne, aby cieszyć się życiem robiąc to co się lubi niezależnie od wieku.

Patronat nad przeglądem objęli starosta kozienicki Andrzej Jung i burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, a partnerem wydarzenia była Enea Wytwarzanie.