Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 czerwca 2022

Kozienice

Trwa nabór do Klubu Seniora w Gniewoszowie

wtorek, 10 grudnia 2019 09:15 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W Gniewoszowie powstał Klub Seniora, gdzie osoby starsze będą mogły aktywnie spędzić czas w gronie znajomych. Siedziba klubu dostała nowe i w pełni wyposażone pomieszczenie. Zapisy trwają do końca roku.

Jak powiedział wójt Gniewoszowa Marcin Gac, Klub Seniora jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców. - Postanowiliśmy stworzyć miejsce gdzie osoby starsze mogą się spotkać i aktywnie spędzić czas – wyjaśnia Marcin Gac:

Klub Seniora powstał dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Senior+ w kwocie prawie 140 tysięcy złotych. Klub mieści się na pierwszym piętrze budynku remizy OSP Gniewoszów.

Chętni seniorzy z terenu gminy Gniewoszów wciąż mogą się zapisywać do klubu. Rekrutacja twa do końca roku. Zapisujemy się poprzez złożenie deklaracji w sekretariacie urzędu gminy w Gniewoszowie.

Klub Seniora to nie jedyny program społeczny realizowany w Gniewoszowie. Gmina uczestniczy w ogólnopolskim programie dożywiania. Wójt wspiera również inicjatywy mieszkańców Gniewoszowa, którzy są bardzo aktywni. - W tym momencie działają u nas Koła Gospodyń Wiejskich, a także stowarzyszenia pozarządowe, które również mogą się ubiegać o dofinansowanie – mówi wójt:

Jak powiedział wójt, przyjazne środowisko do rozwoju inicjatyw lokalnych sprawia, że z roku na rok powstaje ich coraz więcej na terenie gminy.