Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

Białobrzegi

PKS-em ze Starej Błotnicy do Radomia?

środa, 12 czerwca 2019 23:03 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

 Stara Błotnica nie ma bezpośredniego połączenia autobusowego z Radomiem. Wójt Marcin Kozdrach chce to zmienić, a pomocą ma być rządowy program "PKS w każdej gminie".

- Jest to dla nas bardzo duża szansa i duża nadzieja. Chcielibyśmy, żeby był utrzymany kurs Stara Błotnica - Białobrzegi. Chcielibyśmy również reaktywować kurs Stara Błotnica - Radom. Dużo młodzieży chodzi i chce pójść do radomskich szkół. Gdyby było dofinansowanie, na pewno byłoby to korzystne dla nas - powiedział w audycji "Bilans Dnia" w Radiu Plus Radom wójt Marcin Kozdrach.

O nowe połączenie gmina podejmie starania, tymczasem ostatnio samorząd pozyskał 250 tys. zł z ministerstwa sportu i turystyki na Otwarte Strefy Aktywności. Nowe miejsca rekreacji powstaną jeszcze w tym roku w Pągowcu, Żabiej Woli, Starym Kobylniku, Starym Kadłubku i Starym Kadłubie. Ponadto cztery, czyli wszystkie szkoły podstawowe otrzymały po 14 tys. zł na tablice interaktywne. To 80% dofinansowania.

Gmina pozyskał również środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na usuwanie azbestu, a eternitu jest całkiem sporo na terenie gminy. Zainteresowanie zgłosiło już 100 gospodarstw domowych. Gmina będzie ubiegać się o kolejne dofinansowanie.

Z wójtem Marcinem Kozdrachem rozmawialiśmy także o zbliżającej się sesji absolutoryjnej, o przyszłości szkoły w Kaszowie, najważniejszych inwestycjach tego roku. Wójt zaprosił także na Festiwal Kapel i Zespołów Śpiewaczych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Zapraszamy do nas: