Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

REGION

Totalnie pijani opiekowali się bliźniakami

poniedziałek, 25 lutego 2019 12:25 / Autor: Monika Nowakowska
foto: policja/Kozienice
Monika Nowakowska

Pijani rodzice opiekowali się 3-miesięcznymi dziećmi - sprawą zajmie się teraz sąd.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie powiatu kozienickiego. Wezwani na miejsce policjanci zastali kompletnie pijanych rodziców. Matka miała w swoim organizmie niemal 3 promile alkoholu, natomiast ojciec ok. 2,5 promila. Dzieci trafiły do szpitala, a rodzice zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

W minioną niedzielę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu kozienickiego pijani rodzice sprawują opiekę nad dwójką małoletnich dzieci. Kiedy patrol wszedł do mieszkania, okazało się, że od rodziców wyczuwalna jest silna woń alkoholu i są pijani. Patrol wezwał pogotowie. Ratownicy medyczni zabrali dzieci do Szpitala w Kozienicach.

30-letnia matka oraz 52-letni ojciec trafili do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Kozienicach.

Policja przypomina, że doprowadzenie do niebezpieczeństwa narażenia życia i zdrowia dziecka, zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.