Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik

REGION

Julia mistrzynią

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 12:12 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Julia Jędrasik ze Szkoły Podstawowej w Wygnanowie zwyciężyła w eliminacjach wojewódzkich XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.

Eliminacje wojewódzkie przeprowadzone zostały w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Wolborzu. Powiat opoczyński reprezentowali zwycięzcy eliminacji powiatowych z dwóch grup wiekowych (szkoły podstawowe - Julia Jędrasik, gimnazja - Julia Składowska).

Turniej został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym wszyscy uczestnicy odpowiadali na pytania testowe dotyczące działalności Ochotniczych Straży Pożarnych, ratownictwa medycznego, działań operacyjnych i zapobiegania pożarom. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z testu zakwalifikowali się do etapu finałowego turnieju. W części finałowej Julia Jędrasik (ze Szkoły Podstawowej w Wygnanowie) w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce w województwie i tym samym zakwalifikowała się do eliminacji centralnych. Opiekunką Julii była mama Małgorzata Jędrasik, a z ramienia Komendy Powiatowej PSP mł. kpt. Arkadiusz Dębowski.