Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

REGION

Nowy Mazowiecki Wicekurator Oświaty

wtorek, 03 stycznia 2017 08:23 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazowieckie.pl
Weronika Chochoł

Andrzej Sosnowski został II Mazowieckim Wicekuratorem Oświaty. Powołanie otrzymał z rąk Wojewody Mazowieckiego - Zdzisława Sipiery. 

Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Andrzej Sosnowski był nauczycielem języka polskiego i wiedzy o kulturze w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznych nr 1 (należącym do Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Hotelarskich i Turystycznych) oraz nauczycielem języka polskiego i języka angielskiego w Gimnazjum Wyspa JP2 na warszawskim Targówku.

Pracował również w przedszkolu, szkołach podstawowych, gimnazjach, szkole zawodowej oraz szkole policealnej. Angażował się również w prace na rzecz warszawskiej oświaty, m.in pełnił funkcję: koordynatora polsko-niemieckiej wymiany młodzieży „Warszawa-Berlin - dwie stolice, różni ludzie, te same cele” , koordynatora programu Leonardo da Vinci oraz Erasmus +.

Andrzej Sosnowski został odznaczony Srebrną Odznaką Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. Publikował na łamach uniwersyteckich pism pedagogicznych.

Nowy Mazowiecki Wicekurator Oświaty ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz filologię angielską na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Umiejętności im. St. Staszica w Kielcach. Dodatkowo ma za sobą kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej oraz studia w Szkole Głównej Handlowej z public relations i komunikowania strategicznego w firmach.

Prywatnie jest miłośnikiem kultury Armenii oraz teatru klasycznego. Jego ulubieni pisarze to William Szekspir oraz Juliusz Słowacki.

Przypomnijmy, funkcję Mazowieckiego Kuratora Oświaty pełni Aurelia Michałowska. I Mazowieckim Wicekuratorem Oświaty od kwietnia 2016 roku jest Dorota Skrzypek.