REGION

Co o powiecie wiedzą gimnazjaliści?

wtorek, 19 kwietnia 2016 08:21 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł
Uczniowie pięciu szkół gimnazjalnych wzięli udział w XVII Turnieju Wiedzy o Powiecie Radomskim, zorganizowanym w Publicznym Gimnazjum Gminnym w Iłży.

Gimnazjaliści mieli przed sobą trzy zadania: pokazanie sposobu na dobrą promocję gminy, przedstawienie scenki obrazującej jedno z najważniejszych dokonań powiatu, a także odgadnięcie nazwisk i funkcji osób związanych z powiatem.

Poziom wiedzy uczestników Turnieju był bardzo wysoki, a ponieważ po trzeciej konkurencji dwie szkoły szły ramię w ramię, jury postanowiło przeprowadzić dogrywkę. Dodatkowy etap wyłonił zwycięzców: 22 punkty i tym samym miejsce pierwsze zdobyła reprezentacja Publicznego Gimnazjum w Parznicach. Miejsce drugie zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Wierzbicy, którzy zdobyli 21 punktów. 17 punktów dało drużynie z Publicznego Gimnazjum Gminnego w Iłży miejsce trzecie. Kolejne pozycje zajęły odpowiednio reprezentacje: PG w Zakrzewie i PG w Goździe.

Uczestnicy finału dostali cenne nagrody ufundowane przez starostę radomskiego Mirosława Ślifirczyka.

Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwało jury w składzie: sekretarz powiatu Renata Mazur, rzecznik prasowy i naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Marek Oleszczuk oraz jego zastępca Włodzimierz Bojarski, a zmaganiom przyglądali się nagrody wręczali wiceburmistrz Marek Łuszczek oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Iłży Józef Skrobisz.