Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan I, papież i męczennik
Dziś jest: Środa, 18 maja 2022

REGION

Półmaraton Charytatywny w Iłży

środa, 12 sierpnia 2015 13:35 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska
Trwają zapisy na III Iłżecki Półmaraton Charytatywny – imprezę napędzaną wiatrem. Jak co roku środki z imprezy przeznaczone zostaną na budowę Hospicjum w Alojzowie. Warto wziąć  udział w półmaratonie również ze względu na atrakcyjne nagrody.
- W tym roku po raz pierwszy przewidziane są nagrody pieniężne. W ten sposób chcemy zachęcić do udziału w naszej imprezie biegowej. Nie są to może bardzo wysokie kwoty, 700 zł. i 500 zł., ale pamiętajmy że jest to przede wszystkim impreza charytatywna i największe środki staramy się przekazać na ten cel, czyli budowę hospicjum – podkreśla Marek Łuszczek wiceburmistrz Iłży. Jak dodaje impreza dopiero 13 września, ale warto zapisać się wcześniej, ułatwia to przygotowanie imprezy organizatorom, ale też wcześniejsze zapisy to mniejszy koszt opłat startowych. A zapisać można sie także w dniu imprezy.

Tegoroczną imprezę zaplanowano na dzień 13 września (niedziela). Rywalizacja odbywać się będzie na dwóch dystansach - 21 km oraz 10 km. Organizatorzy planują również krótszy dystans, dla mniej zaawansowanych zawodników np. na odcinku 3 km, a także biegi dla najmłodszych.

- Celem imprezy podobnie jak w latach poprzednich jest zbiórka pieniędzy na budowę Hospicjum w Alojzowie, a także propagowanie biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku.  Organizacja tak dużego przedsięwzięcia wiąże się z zaangażowaniem znacznej ilości osób, dlatego  liczymy na pomoc wolontariuszy, organizacji społecznych oraz służb mundurowych – mówi wiceburmistrz Iłży Marek Łuszczek. Organizatorami podobnie jak w roku poprzednim są: Stowarzyszenie o. Pio w Radomiu, Burmistrz Iłży, Starosta Radomski oraz Stowarzyszenie Miłośników Aktywności Fizycznej Iłża Pędzi.