Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: św. Jan I, papież i męczennik
Dziś jest: Środa, 18 maja 2022

REGION

Targi Papryki z otwarciem Centrum Paprykowego w tle

wtorek, 11 sierpnia 2015 14:26 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska
XVI Ogólnopolskie Targi Papryki już w najbliższa niedzielę, 16 sierpnia odbędą się w Słowikowie koło Przytyka. Miejsce imprezy jest nieprzypadkowe. W tym dniu oficjalnie otwarte zostanie Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego.
- To wydarzenia bardzo ważne dla wszystkich producentów papryki nie tylko z Przytyka, ale z całego regionu – podkreśla Dariusz Wołczyński wójt Przytyka - budowa Centrum pochłonęła 8 mln zł., 85% tej kwoty dofinansowała Unia Europejska. Obecnie załatwiane są formalności z uruchomieniem Centrum, jako spółki prawa handlowego, musimy powołać zarząd. Mam nadzieję, że to Centrum będzie miało kolosalne znaczenie dla producentów, że spełni ich oczekiwania – mówi Dariusz Wołczyński. Dodaje, że w tym roku Targi Papryki przez otwarcie Centrum będą wyjątkowe. - To także ukłon w stronę producentów, rolników ziemi przytyckiej, poprzez tę imprezę chcemy im podziękować za trud i niełatwą pracę – dodaje wójt Wołczyński.

 

XVI Ogólnopolskie Targi Papryki rozpoczną się tradycyjnie Mszą św. o 11:30 w kościele Podwyższenia Krzyża Św. W Przytyku. Następnie o 13:00 zaplanowano oficjalne otwarcie CDiPR w Słowikowie. W programie także występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Przytyka oraz konkurs na najlepsze stoisko i wręczenie nagród. Organizatorzy zaplanowali również gotowanie z Piotrem Pręgowskim, nie zabraknie oczywiście potraw z papryki. Będzie też program dla najmłodszych - Pan TIK TAK Fasolki i Ciotka Klotka, występ zespołu ludowego Wrzosowianki. Na scenie o 17:30 wystąpi zespół PLAYBOYS z Radomia, a godzinę później o 18:30 zaplanowano program kabaretowy w wykonaniu Ewy Kuryło i Piotra Pręgowskiego. Nie zabraknie też koncertów znanych i lubianych zespołów. O 19:30 – Simply The Best, o 20:30 Szymon Wydra i Carpe Diem, a o 22:30 gwiazdą wieczoru będzie MEZO. Wszystko pod patronatem Radia Plus Radom.