Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jacek, prezbiter
Dziś jest: Środa, 17 sierpnia 2022

Policja

Była pijana. Opiekowała się trzymiesięcznym dzieckiem

piątek, 05 sierpnia 2022 13:39 / Autor: Magdalena Król
fot. d97jro/pixabay.com
Magdalena Król

35-latka będąc pod wpływem alkoholu opiekowała się trzymiesięcznym dzieckiem. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał zgłoszenie, że na jednej z posesji Błazinach Dolnych, przebywa kobieta z malutkim dzieckiem i wszystkie osoby są pijane.

- Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Iłży potwierdzili tą informację. Obecna na miejscu 35-letnia kobieta, pod opieką której pozostawał jej trzy miesięczny synek, była kompletnie pijana, podobnie jak dwóch mężczyzn, z którymi spożywała alkohol. Kobieta na widok umundurowanego patrolu, wraz z dzieckiem schowała się w piwnicy. W mieszkaniu, w którym przebywali panował nieporządek, na podłodze znajdowały się butelki po alkoholu oraz niedopałki papierosów. Trzymiesięcznego Mikołaja policjanci odebrali matce, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia, która zabrała chłopca na konsultację do szpitala w Iłży - informuje sierż. szt. Kamil Warda z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Dziecko nie posiadało widocznych obrażeń. Było jednak odwodnione, głodne i zaniedbane. Chłopiec trafił pod opiekę personelu szpitala, gdzie został nakarmiony, przebrany w czyste ubranka i pozostał na obserwacji. Natomiast matka dziecka została zatrzymana. Poddano ją badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik tego badania to ponad 1,6 promila. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie chłopca zdecyduje Sąd Rejonowy w Lipsku.