Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

RADOM

Przystanek PRL

piątek, 24 czerwca 2022 10:25 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

W całym mieście trwają uroczyste obchody upamiętniające wydarzenia Radomskiego Protestu Czerwiec '76 - Resursa Obywatelska wraz z Muzeum Historii Najnowszej Radomia zapraszają na „Przystanek PRL", który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 czerwca w godz. 13.00 - 19.00 na Placu Corazziego.

- Chcemy zabrać mieszkańców naszego miasta w sentymentalną podróż do czasów pełnych sprzeczności, które dla wielu Polaków, pomimo braku towarów w sklepach oraz swobody wyjazdów poza granice kraju, były najpiękniejszymi latami dzieciństwa oraz młodości - piszą organizatorzy. Poprzez prezentację samochodów z epoki, muzykę, kiermasz książek oraz płyt winylowych Resursa postara się przywołać najmilsze wspomnienia okresu, będącego przecież niezbyt odległą historią naszej ojczyzny.

Podczas festynu nie zabraknie integracyjnych zabaw dla całych rodzin prowadzonych przez doświadczonych animatorów, wystaw przedmiotów codziennego użytku, jednośladów oraz odzieży, tak charakterystycznej dla tamtego czasu.

- Wszystkich chętnych nauczymy pisania na maszynie, szydełkowania, grania w gumę, kapsle oraz cymbergaja, a także podstaw pracy na maszynie do szycia - czytamy.

Nie zabraknie także czegoś dla ciała. Każdy uczestnik będzie miał możliwość skosztowania napojów z saturatora, waty cukrowej oraz lodów "Bambino". Liczne konkursy obfitować będą w cenne nagrody.

Wielką atrakcją tegorocznego pikniku będzie możliwość bezpłatnej przejażdżki zabytkowym Jelczem "ogórkiem". Zaplanowane zostały dwie wycieczki autokarowe z przewodnikiem śladami radomskiego protestu. Pierwszy kurs odjedzie z zatoki TAXI przy Urzędzie Miejskim od strony ul. Niedziałkowskiego o godz. 14.30, kolejny o 16.00. Z tego samego miejsca o godz. 13.00, 14.00, 15.00 oraz 17.00 "ogórek" zawiezie wszystkich chętnych na wystawy prezentowane w Kamienicy Deskurów.

I na koniec ważny komunikat:

Rodziców uprasza się o pilnowanie swoich pociech, ponieważ na Placu Corazziego pojawi się czarna Wołga z białymi firankami w oknach. Tajemniczy kierowca może zapraszać nieświadomych uczestników imprezy na przejażdżkę w nieznane. Pomimo tego prosimy o zachowanie spokoju. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwać będzie funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej.

Wstęp wolny.